Ters İnovasyon

Zengin uluslarla gelişmekte olan ekonomiler arasındaki uçurum kapanıyor. Bunun sonucunda da inovasyonun küresel dinamikleri değişiyor. Bundan sonra inovasyonlar artık yerküreyi yalnızca tek yöne, gelişmiş uluslardan gelişmekte olanlara doğru dolaşmayacaklar. Tersine de akacaklar.

 

Dartmouth'taki Tuck İşletme Okulu'ndan yazarlar Vijay Govindarajan ve Chris Trimble ters inovasyonun nerede, ne zaman ve niçin yükselişte olduğunu ve bunun hem uluslar, hem şirketler hem de bireyler açısından ne kadar derin sonuçlar yarattığını açıklıyorlar. Yazarlar özellikle zengin ülkelerdeki ekonomik canlılığın geleneksel temel taşlarından birinin üzerine odaklanıyorlar: başarılı ve köklü bir geçmişe sahip çokuluslu şirketlerin üzerine. Bunların her biri artık hızlı büyümeyi gelişmekte olan ekonomilerde aramaktadırlar ve başarılı olabilmek için de yeni hileler öğrenmek zorundadırlar.

 

Ters İnovasyon önderlere ve kıdemli yöneticilere gelişmekte olan piyasalarda inovasyonun nasıl gerçekleştirileceğini ve böyle inovasyonların bütün dünya genelindeki fırsatların kapısını nasıl açabileceğini gösteriyor. Kitap dünyanın en önde gelen şirketlerinden bazılarının (GE, Deere & Company, P&G ve PepsiCo gibi) yaşadıkları sarsıntı ve zaferlerin altını çizerek, tam olarak neyin işe yaradığını ve neyin yaramadığını ortaya koyuyor.

 

Yeni gerçeklik geleceğin evden uzakta olduğudur. .İster bir Yürütme Kurulu Başkanı olun, ister bir finansçı, stratejist, pazarlamacı, bilim insanı, mühendis, ulusal politika yönlendiricisi ve hatta bir kariyer oluşturma düşü kuran bir öğrenci, ters inovasyon mutlaka anlamanız gereken bir olgudur. Bu kitap size bu konuda yardımcı olacak.

 

Modus Kitap © 2013 | Tüm hakları saklıdır.
Tasarım: Akıl Ofisi